0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
274792
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125883
Записатися на прийом

Далекозорість

Що таке далекозорість?

Далекозорість — це нездатність сфокусувати зір на прилеглому об'єкті. Далекозорість зазвичай розвивається після 40 років. Лікування далекозорості частіше проводиться за допомогою носіння окулярів (контактних лінз). Лікування далекозорості можливо і за допомогою хірургічної корекції.

Що є причиною далекозорості?

Далекозорість (гіперметропія, гіперопія) оптичний дефект очі, при якому порушена здатність ясно бачити на близькій відстані. Далекозорість обумовлена особливістю сприйняття очі: промені світла перетинаються не на сітківці, а за нею. Тобто при далекозорості потік світла, що сприймається оком, зосереджується ззаду сітківки - у той час як в нормі він повинен безпосередньо падати на неї. Зображення в такому випадку формується за сітківкою.

Далекозорість розвивається, коли очна вісь занадто коротке в довжину, а рогівка не викривлений досить (має слабку заломлюючої силу), або кришталик посаджений глибше, ніж повинно було бути в нормі. З віком капсула кришталика стає менш еластичною, внаслідок чого знижується її здатність фокусуватися на близьких об'єктах. Так, у віці 10 років оптична сила кришталика в середньому становить 14 діоптрій, до 40 років вона знижується до 6, а до 60 - до 1 діоптрії.

Далекозорість (гіперметропія, гіперопія) може бути обумовлена розширенням зіниці (мідріаз), паралічем акомодації. Параліч акомодації виявляється нездатністю чітко бачити прилеглі об'єкти, неможливістю читати й писати і пр. Параліч акомодації пов'язаний з розслабленням війкового м'яза, що призводить до сплощення кришталика. Внаслідок цього переломлююча здатність кришталика зменшується, і розвивається далекозорість очей встановлюється на дальню точку бачення.

Далекозорість також пов'язана з підвищенням внутрішньоочного тиску. Через розслаблення кругової м'язи райдужної оболонки зіниця розширюється, при цьому райдужна оболонка потовщується закриваються кути передньої камери ока і утруднюється відтік внутрішньоочної рідини: Так підвищується внутрішньоочний тиск

Які бувають різновиди далекозорості?

Далекозорість поділяють за кількістю діоптрій, яких не вистачає далекозорими віч, щоб бачити нормально, на три ступені:

  • I. слабка далекозорість (до 2 діоптрій);
  • II. середня далекозорість (до 5 діоптрій);
  • III. сильна далекозорість (понад 5 діоптрій).

Як проявляється далекозорість?

Далекозорість проявляється утрудненою здатністю сфокусуватися на прилеглих предмети; зір погіршується. Далекозорість особливо помітно позначається на здатності до читання: Далекоглядний людина може тримати текст дуже близько від очей, причому зображення не стає чіткіше, воно тільки збільшено. При далекозорості людина жмуриться.

При тривалій напруженій роботі поблизу можуть виникнути втома; головний біль, біль, поколювання і печіння в очах, сльозотеча. Можуть з'явитися дискомфортні відчуття при погляді на світло або непереносимість яскравого освітлення (фотофобія). Ці симптоми пов'язані з прогресуванням далекозорості.

Як діагностувати далекозорість?

Діагностика далекозорості включає огляд у офтальмолога (візуальне дослідження ока), проведення офтальмоскопії; візометрії; УЗД очного яблука. Проводять дослідження переднього сегмента ока методом бічного освітлення; дослідження середовищ очі світлі, що проходить; визначення рефракції за допомогою пробних лінз. Проводять дослідження бінокулярних функцій.

Як лікувати далекозорість?

Лікування далекозорості починають з правильною корекції: Лікар підбирає окуляри іілі контактні лінзи, а також призначає режим їх носіння. Лікування далекозорості також включає ряд заходів: тренування м'язів, напруга яких приводить до прогресування далекозорості (відеокомпьютерная корекція, лазерстімуляція);

Лікування далекозорості включає загальнозміцнюючі заходи: Масаж комірцевої зони, контрастний душ, плавання і т.д.).

Лікування далекозорості припускає правильний загальний режим, читання і роботу при нормальному освітленні (верхнє світло, настільна лампа потужністю 60-100 Вт, лампи денного світла виключені); правильний раціон. Роботу потрібно чергувати з активним відпочинком. Через кожні 20-30 хвилин читання або роботи за комп'ютером потрібно проводити гімнастику для очей.

Лікування далекозорості передбачає регулярний періодичний контроль офтальмолога (не рідше 1 раз на півроку).

Чим небезпечна далекозорість?

Далекозорість, яка прогресує, може стати причиною порушення відтоку внутрішньоочної рідини. Внаслідок порушення відтоку піднімається внутрішньоочний тиску, що є чинником розвитку глаукоми.