0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
274792
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125883
Записатися на прийом

Глаукома

закритокутова глаукома

В даний час термін глаукома об'єднує досить велику групу захворювань, часто різного походження і з різним перебігом. Однак за відсутності лікування результат у цих, здавалося б абсолютно несхожих, захворювань один - атрофія зорового нерва і сліпота. До сьогоднішнього дня немає єдиної думки про те, що є причиною початку глаукоми.

Підвищення внутрішньоочного тиску при глаукомі є найчастішою причиною атрофії зорового нерва, але не є єдиним чинником, який веде до патологічних змін. І все-таки визначення динаміки внутрішньоочного тиску є до цього часу основним критерієм. По-перше, тому що його підвищення найбільш часто зустрічається і є найбільш зрозумілим симптомом. По-друге, тому що воно відносно легко і швидко вимірюється і дає можливість контролювати розвиток захворювання за цим показником.

Чим загрожує підвищення внутрішньоочного тиску?

У здоровому оці постійно підтримується певний тиск (18-22 мм рт. Ст.), Завдяки балансу припливу й відтоку рідини. При глаукомі у хворому оці циркуляція порушується, рідина накопичується і внутрішньоочний тиск починає рости. Зоровий нерв і інші структури ока випробовують підвищене навантаження, порушується кровопостачання ока.

У результаті сигнали не надходять у кору головного мозку. Спершу людина просто починає гірше бачити, потім порушується периферичний зір, у результаті чого обмежується зона видимості; і в підсумку може наступити сліпота. Причому зміни ці необоротні, тому так важливо вчасно почати лікування. При глаукомі буває і раптова втрата зору в результаті гострого нападу.

Форми глаукоми

  • Закритокутова глаукома
  • Відкритокутова глаукома
  • Вроджена глаукома
  • Також глаукома може початися в результаті якого-небуть очного або загального захворювання

При закритокутовій глаукомі рідина всередині ока накопичується з-за того, що райдужка перекриває кут передньої камери ока, Тобто немає доступу до природної дренажної системи ока.

При відкритокутовій глаукомі цей доступ відкритий, але порушені функції самої дренажної системи.

Закритокутова глаукома нерідко супроводжується болем і явними зоровими порушеннями, такими, як періодичні затуманення зору, поява ореолів навколо джерел світла. Біль зазвичай локалізується у надбрів'я, скроневої області, половині голови. Саме при цій формі захворювання можливий гострий напад - різке підвищення тиску в оці. Через те, що він супроводжується нудотою і загальним погіршенням стану, його часто плутають з іншими захворюваннями і упускають час. А допомогу в такому випадку повинна бути надана в найближчу добу, інакше може настати сліпота.

Практично непомітно протікає відкритокутова глаукома. Так як поле зору звужується поступово (процес може тривати кілька років), людина іноді скоєно випадково виявляє, що у нього бачить тільки одне око, а другий осліп. І такі випадки нерідкі.

Необхідний серйозний курс лікування препаратами, який призначить лікар, а також точно дотримання режиму прийому препаратів.