0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
274792
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125883
Записатися на прийом

Імплантація факічних лінз

Лінза ICL

Імплантація факічних (внутрішньоочних) лінз – установка спереду (передньокамерні лінзи) або позаду (задньокамерні лінзи) райдужної оболонки штучних полімерних імплантатів для корекції рефракції. Факічні лінзи (на відміну від афакічних) встановлюють при збереженому кришталику. Вони відіграють роль звичайних контактних лінз, але розташовуються всередині ока за рогівкою.

Історія внутрішньоочних лінз почалася на Туманному Альбіоні. Пілоти ВПС її Величності в боях не рідко травмували очі осколками прозорої частини кабіни літака. Офтальмолог Рідлі помітив, що вони, проникаючи в око, не викликають запалення. Рідлі розробив та імплантував перші лінзи, представивши результати лікування на конгресі (1951 р). Надалі удосконалювалася конструкція лінз, були запропоновані нові матеріали для їх виготовлення. Академік Федоров запропонував одну з перших конструкцій заднекамерной лінзи (1986 р.).

Види факічних лінз

Імплантація інтраокулярних лінз у передню камеру ока має скоріше історичне значення. Від переднекамерных лінз хірурги-офтальмологи поступово відмовляються із-за невисокої якості корекції зору. Близькість лінзи до поверхні ока призводить до появи кольорових розводів і відблисків, що не задовольняє пацієнтів.

Сьогодні імплантують два види задньокамерних лінз, які відрізняються способом фіксації і технологією виготовлення:

 1. Імплантація штучної лінзи ICL не вимагає додаткової фіксації. Офтальмологи завадять її в циліарну борозну, де лінза стабільно утримується і не зміщується. ICL виготовляють з штучного колагену (сополімеру білка колагену людини). Таке спорідненість матеріалу до біологічних тканин гарантує відсутність відторгнення лінзи імунною системою. В ICL вбудовані кольорові хромофоры, що поглинають УФО, що мінімізує ризик розвитку катаракти і патології сітківки. ICL сертифіковані МОЗ України (2007 р).
 2. Імплантація факічної лінзи PRL проводиться шляхом її підвішування на зонулярних волокнах. Вони не забезпечують надійну ступінь фіксації, і лінза може мігрувати. PRL виготовляють з силікону. Це відомий інтактний до біологічних тканин матеріал, який широко використовують у пластичній хірургії. Але таким спорідненістю до організму, як сополімер колагену, силікон не володіє.

Вартість імплантації факічних лінз складається з ціни виробу, вартість обстеження та операції.

Імплантація факічних інтраокулярних лінз. Показання

 • Тонка рогівка, кератоконус, дистрофія рогівки.
 • Короткозорість\далекозорість від -25,0\20,0 Д, астигматизм 6,0 Д (імплантація торичних лінз).
 • Вік 29-50 років (при відсутності пресбіопії).

Імплантація факічних лінз. Протипоказання

 • Зміна рефракції за останній рік.
 • Запальні хвороби очей.
 • Хвороби сітківки, глаукома, катаракта.
 • Системні аутоаллергиі (червоний вовчак, склеродермія та ін).
 • Прогресує цукровий діабет.
 • Вагітність.

Імплантації внутрішньоочних лінз. Підготовка до операції

Імплантації внутрішньоочних лінз. Підготовка до операції В мережі центрів AS імплантація лінзи в око починається з поглибленої діагностики зору. За результатами обстеження пацієнту пропонують відповідні для нього моделі лінз. Спільно з хірургом пацієнт робить вибір. За тиждень перед втручанням в райдужці формують отвір для вільного струму рідини після імплантації.

Імплантація штучної лінзи. Техніка втручання малоінвазивна Операція проводиться амбулаторно (до 15 хв). Анестезія місцева. Через мікророзріз компактно згорнутий імплантат вводять за радужку до місця прикріплення, де він приймає форму лінзи (розгортається). Швів не накладають, рефракція нормалізується відразу. У мережі центрів AS імплантацію факічних лінз розглядають в якості гідної альтернативи лазерної корекції рефракції при наявності до останньої протипоказань.

Імплантація лінзи через микротуннель спеціальним інжектором.

Імплантація лінзи через микротуннель інжектором.

Лінза розгортається в оці за райдужкою перед кришталиком

Лінза розгортається в оці за райдужкою перед кришталиком.

Положення лінзи в оці в кінці операції.

Положення лінзи в оці в кінці операції.