0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
274792
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125883
Записатися на прийом

Катаракта

Що таке катаракта

Катаракта — захворювання очей, для якого характерне помутніння кришталика. Основною її ознакою є поступове погіршення зору на одному або обох очах: зображення стає мутним і розпливчастим, ніби перед очима з'явилася целофанова плівка або запітніле скло.

Причина катаракти

Кришталик ока - прозора, еластична лінза. Основна його функція - фокусування світлових променів на сітківці для створення ясного і чіткого зображення.  На жаль, з часом,або внаслідок травми чи під впливом інших хвороб  кришталик стає значно щільнішим, жовтіє та втрачає свою основну якість – прозорість.  Це погіршує наше світло- та кольоровідчуття. Поступово кришталик стає все мутнішим, а зір – менш чітким. Зріла катаракта може настільки знизити гостроту зору, що людина стає фактично сліпою.

Види катаракти

Вроджена катаракта.

Обумовлена народженням дитини з вже мутними кришталиком. В залежності від інтенсивності такого помутніння показано або лікування, або спостереження. При незначному помутнінні і відсутності прогресування катаракти зорова система дитини розвивається нормально. Якщо ж катаракта прогресує, то операцію відкладати не варто,бо вона  -  єдиний шлях до відновлення зору та нормального розвитку ока.  Зір може погіршитися аж до сліпоти.

Набута катаракта.

Існує багато форм: вікова (обумовлена процесами старіння),  травматична (в результаті різних травм ока), ускладнена (в результаті перенесених очних захворювань або пов'язані із загальними захворюваннями: цукровий діабет, хворобами щитовидної залози.

Вторинна катаракта

Обумовлена помутнінням задньої капсули кришталика після хірургічного лікування. Вторинна катаракта не є наслідком неякісно проведеної операції. Ці помутніння можуть з'явитися в ранній чи пізній післяопераційний період (навіть через кілька років після проведення операції). При цьому відзначається зниження зору, відчуття туману перед оком.

Розвиток катаракти

Найчастіше доводиться стикатися з віковими катарактами. Перші початкові помутніння в кришталику зазвичай з'являються вже після 40-50 років. Розвиток катаракти може тривати від декількох місяців до декількох років. Іноді прогресування припиняється на початкових стадіях, тоді погіршення зору буде незначним. Але якщо воно триває, то зір погіршується аж до сліпоти.

Супутні захворювання

Частим супутнім захворюванням при катаракті є глаукома. Глаукома - небезпечне хронічне захворювання очей, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску. При відсутності лікування глаукома викликає необоротне зниження зорових функцій, аж до повної сліпоти. Зір, втрачений внаслідок глаукоми, не відновлюється.

Якщо при катаракті виявлена глаукома, то спочатку проводять лікування глаукоми, а потім - катаракти.

Лікування катаракти

Серед всіх послуг наша клініка пропонує якісне лікування катаракти з використанням сучасних технологій.

Від катаракти не можна позбутися за допомогою дієт, медикаментів або терапевтичних методів. Єдиний ефективний шлях лікування катаракти – видалення помутнілого кришталика і його заміна на штучну інтраокулярну (внутрішньоочну) лінзу. У порівнянні з минулими десятиліттями, хірургія катаракти значно удосконалилася. Тепер немає необхідності надовго лягати в стаціонар, переносити тривалу та болючу реабілітацію.

Найсучаснішим і найменш травматичним способом видалення катаракти є факоемульсифікація з імплантацією гнучкої лінзи. Сьогодні вона використовується в 53-х країнах світу і вважається найбільш безпечною методикою лікування катаракти. Основною перевагою цього методу є виконання всіх маніпуляцій через мікророзтин. Як результат -  швидке загоєння тканин ока і відновлення зорових функцій протягом доби. Крім того, факоемульсифікація не має вікових обмежень і може бути виконана на будь-якій стадії розвитку захворювання.