0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
273742
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125638
Записатися на прийом

Хірургія катаракти в Україні

Вперше помутнілий кришталик видалили на початку минулого століття. В результаті операції зір повертався, але назвати його повноцінним було ніяк не можна. Результати операції покращилися через 50 років, коли з'явилися перші штучні лінзи, які імплантували на місце видаленого кришталика.

Оскільки хірургія катаракти була далека від досконалості, кришталики були громіздкі, ускладнення - частими, офтальмологи застосовували вичікувальну тактику, і операції робилися лише у випадках ускладненої катаракти або при повній втраті зору.

Сучасна хірургія катаракти – амбулаторне втручання завдяки вдосконаленим технікам екстракції кришталика і революційним інтраокулярним лінз на основі нових матеріалів. Якісна хірургія катаракти сьогодні – це мінімальна кератотомія за безшовною технологією, руйнування, подрібнення, видалення через розріз рогівки, кришталика і встановлення на його місце інтраокулярної лінзи. Наведеним стандартам оперативної техніки відповідають ультразвукова факоемульсифікація і лазерна хірургія катаракти.

Ультразвукова факоемульсифікація. Етапи:

 1. Місцеве знеболювання.
 2. Під мікроскопом офтальмохірург мікрокератомом розрізає рогівку (1,8-2,0 мм).
 3. Через сформований мікродоступ в кришталик вводиться факоемульсифікатор, який за допомогою ультразвуку перетворює його в однорідну желеподібну масу.
 4. Масу за допомогою вакуум-відсмоктування видаляють.
 5. Залишок від капсулу кришталика поміщають у згорнуту в найтоншу трубочку інтраокулярну лінзу, яка сама приймає потрібну форму і не вимагає фіксації.
 6. Швів на мікророзріз не накладають.

Хірургія катаракти в центрі АЅ

У центрах AS лікування катаракти виробляють з допомогою фемтосекундного лазера. Його застосовують замість микрокератома, страхуючи пацієнта від помилок хірурга і домагаючись більш тонкого і точного розрізу рогівки. Фемтосекундный лазер є роботизованою установкою. Він працює з точно заданою програмою на підставі проведеної раніше комп'ютерної діагностики. Фемтолазер при розрізі не завдає опіків, чим вигідно відрізняється від аналогів.

Після кератотомії лазером формують овальний отвір у кришталику і перетворюють його вміст в однорідну масу, яку видаляють вакуум-відсмоктуванням. П'ятий і шостий етап операції аналогічний факоемульсифікації.

Фемтосекундная хірургія катаракти

Чернівці, завдяки центру AS, вже відчули переваги фемтохірургии:

 • Комфорт і безболісність. Лазер працює непомітно для пацієнта.
 • Виключені помилки і непередбачені ситуації. Фемтохірург і роботизований комплекс щомиті контролюють всі параметри втручання.
 • Надійна фіксація інтраокулярної лінзи, виключення ускладнень.
 • Відсутні ризики негативного впливу ультразвуку на сітківку та судинну оболонку.
 • Загоєння і реабілітація в максимально короткі терміни.

Золотий стандарт лікування помутнінь кришталика – фемтосекундная хірургія катаракти. Ціна на процедуру багато в чому визначається видом і моделлю інтраокулярних лінз. Штучні кришталики підбираються індивідуально. Перед операцією за результатами комп'ютерного обстеження зору фемтохирурги AS пропонують пацієнту можливі варіанти інтраокулярних лінз і разом роблять вибір. Центри AS розташовують всією лінійкою інтраокулярних лінз від провідних світових виробників.