0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
273742
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125638
Записатися на прийом

Як боротися з дистрофією ока?

Дистрофія ока

Сітківка ока являє собою своєрідну тканину з нервових клітин. Вони відіграють роль передавача картинки навколишнього світу, адже на сітківці проектуються зображення та за допомогою зорового нерва подаються до головного мозку. І вже там відбувається детальна обробка побаченого.

Дистрофія сітківки ока – це велика, окрема група важких захворювань очних яблук. Існує багато різновидів та причин виникнення даної патології, але корінь всіх проблем один – відмирання тканин сітківки. Перебіг дистрофії відбувається на фоні неправильного живлення та обмінних процесів. Як наслідок – структура тканин зазнає негативних деформацій та пошкоджень. Фізіологічні функції пошкоджуються та проявляється порушення зору.

Діагностика та лікування

Найскладніша проблема виявлення даної хвороби полягає в тому, що вона не подає жодних симптомів на ранніх стадіях. І лише тоді, коли запущені процеси прогресування патологічних змін пацієнт розуміє, що його зір послабився. Звужується поле бачення, з'являється відчуття погляду ніби крізь водяну завісу або туман, порушується правильність визначення форми та кольору предметів. При наявності будь-яких змін що стосуються зору потрібно терміново звертатися до лікаря. Він діагностує проблему та допоможе її усунути. При діагнозі дистрофія сітківки ока лікування лазером –  найефективніший шлях подолання хвороби. Один з різновидів лікування захворювання дистрофія сітківки – лазерна коагуляція. Цей метод популярний завдяки своїй безпечності та ефективності. Процедура не має протипоказань навіть для більшості вагітних жінок, хоча, як відомо, хірургічні втручання не рекомендується проводити при вагітності. Процедура триває приблизно двадцять хвилин. Трохи відпочивши, пацієнт майже одразу після операції може повертатися до своїх звичних справ.

Причини дистрофії

Виникнення хвороби інколи пов’язані зі спадковістю або з неправильним способом життя та харчуванням. Але існує й вікова дистрофія сітківки ока. Річ у тім, що з віком увесь організм зазнає значних змін. І вони, звісно ж, можуть призводити до погіршення кровопостачання тканин ока. При діагнозі вікова дистрофія сітківки лікування призначається індивідуально для даного пацієнта. Лікувальний комплекс передбачає операцію та приймання ліків, які допомагають відновити зорову функцію.

Профілактика дистрофії

Дистрофія та відшаровування сітківки - один з невтішних діагнозів, які ставляться тисячам пацієнтів щорічно. Для того, щоб не знати, що це таке потрібно вживати в їжу багато свіжих овочів та фруктів, зелені, петрушки та час від часу приймати вітаміни групи А, В, Е. Також гімнастика для очей та відсутність їхніх перевантажень сприятливо відобразиться на гостроті зору.