0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
270292
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
124833
Записатися на прийом

Амбліопія

Амбліопія

Що таке амбліопія та в чому її небезпека?

Амбліопією називається порушення злагодженого функціонування між органами зору та мозком. Це явище відбувається у зв’язку з домінуванням одного ока людини над іншим. Гострота зору домінантного ока більша і картинки, які сприймаються мозком не збігаються. Праве та ліве око подають різні зображення з розбіжностями у різкості й мозок для того, щоб уникнути двоїння в очах бере до уваги тільки інформацію, яку отримує з домінантного ока. Мозок просто не може правильно обробити інформацію та поєднувати зображення, в яких є суттєві розбіжності. Небезпека хвороби полягає в тому, що якщо не звернутися до лікаря вчасно, то нервові канали не домінантного ока слабшають та можуть бути приреченими на остаточне позбавлення своїх природних функцій. Найнебезпечніша амбліопія у дітей. Лікування з таким діагнозом не є простим, але якщо дитині не допомогти в ранньому віці, то в дорослому житті вирішення такої проблеми як амбліопія у дорослих – операція.

Особливості хвороби

Найчастіше дана проблема зачіпає маленьких пацієнтів. Саме з дитячого віку вроджене захворювання починає прогресувати і якщо його не зупинити, то до двадцяти років з очима стануться невідновні зміни, які неможливо виправити. Якщо ж хвороба набута, і її причиною є далекозорість, косоокість, катаракта або подібні хвороби, то, усунувши їх, можна досягнути позитивного результату.

Методи лікування амбліопії

Лазерна корекція при амбліопії дає чудовий ефект. Але крім лазерного втручання лікарі-офтальмологи ідуть на деякі хитрощі. Для того, щоб змусити не домінантне око включитися в роботу, на домінантне око пацієнта накладаються спеціальні лінзи, через які око нічого не може побачити. Таким чином мозок змушений активізовувати роботу «лінивого ока» та стимулювати його роботу. Інколи спеціалісти змушені окрім цього використовувати спеціальні спалахи світла, які виступають у ролі подразників. Як бачимо дуже серйозним є порушення зору під назвою амбліопія, і лазерна корекція не завжди самотужки може усунути його. Один з головних ключів до розв’язання проблеми – рання діагностика амбліопії. Ця хвороба вражає дітей всіх рас і всіх континентів, однаково як чоловічу, так і жіночу стать. Батькам варто бути спостережливими. Якщо дитина має деякі труднощі при діставанні предметів, які знаходяться тільки праворуч, або тільки ліворуч від неї – потрібно пройти обстеження в офтальмологічній клініці.

Підписатися на розсилку

Хочете завжди бути в курсі останніх новин, першими дізнаватися про акції та цікаві пропозиції? Просто підпишіться на нашу розсилку.