0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
267292
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
124133
Записатися на прийом

Крилоподібна пліва (птерігіум)

Крилоподібний пліва (птерігиум)

Людей, які страждають птеригіумом, легко помітити на вулиці серед перехожих. У них в куті ока, який ближче до носа, по склері зростає трикутна плівка. Вона може бути невеликих розмірів, а може займати половину склери і наповзає на рогівку. Як правило, такі пацієнти приховують свій дефект під сонцезахисними окулярами. Більш схильні до захворювання чоловіки зрілого віку з південних регіонів, які мають професійні шкідливості (пил, фарби, агресивна хімія тощо).

Крилоподібна пліва, з'явившись одного разу, може не продовжувати свій ріст, а після усунення агресивного фактору зовнішнього середовища залишатися на склері, закриваючи її незначну ділянку з внутрішнього кута ока. Такий птерігиум відрізняється доброякісним перебігом і не вимагає хірургічного втручання. Пацієнтам рекомендують змінити роботу, носити УФО захисні окуляри, менше бувати на сонці або переїхати в північні регіони на постійне місце проживання.

На жаль, зазвичай птерігиум схильний до повільного прогресування. Якщо спостереження в динаміці показують, що крилоподібна пліва продовжує повзти по склері в напрямку зіниці, показано видалення птеригіума. В залежності від того, наскільки крилоподібна пліва поширилася по склері, залучена в процес рогівка і зіниця, залежить методика і складність оперативного лікування.

Традиційне видалення птеригиума в Україні

Традиційно офтальмохірурги видаляють птерігиум хірургічно, накладаючи на кон'юнктиву саморозсмоктуючі шви або закриваючи утворений дефект аутотрансплантатом зі слизового шару верхньої повіки. Вибір на користь швів або пластики визначається розміром крилоподібні пліви і величиною утвореного дефекту тканин. Застосовуючи традиційну хірургічну техніку, офтальмохірурги стикаються з двома труднощами:

  1. Високою частотою рецидивів хвороби після накладання швів. Причому при рецидиві зростання крилоподібні пліви набуває швидкий, агресивний, злоякісний характер.
  2. Високою частотою помутніння рогівки і зміною її кривизни, якщо головка птеригиума встигла прирости до рогівці.

Так само серед ускладнень зустрічаються інфекції, відторгнення трансплантата, рубці рогівки.

Птерігиум. Лікування лазером

У мережі центрів AS застосовують лазерне видалення птеригіума. Ця операція практично не дає ускладнень і рецидивів, прекрасно справляється з видаленням голівки птеригіума у випадках її зрощення з рогівкою. Втручання проводять амбулаторно. Анестезія місцева. Після накладення повікорозширювача птерігиум видаляють лазером, застосовуючи за показаннями, ексимерлазерне шліфування рогівки. Тривалість операції 15-25 хв. Після неї на повіки накладають мазь з антибіотиками і пов'язку.

Як і при інших лазерних процедурах на роботизованих комплексах пацієнт застрахований від помилок офтальмохірургів. Лікування крилоподібної пліви лазером – малоінвазивна процедура і набагато легше переноситься хворими, ніж класичне хірургічне втручання. Лазерний промінь має абсолютний косметичний ефект.

Після операції пацієнтам рекомендують захищати очі від УФО та інших агресивних факторів. Кожні 6 місяців офтальмохірурги мережі центрів AS пропонують пацієнтам після операції пройти профілактичне обстеження.

Підписатися на розсилку

Хочете завжди бути в курсі останніх новин, першими дізнаватися про акції та цікаві пропозиції? Просто підпишіться на нашу розсилку.