0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
267292
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
124133
Записатися на прийом

Кріоретинопексія в Україні

Лазерна коагуляція сітківки в лікуванні розривів, відшарування, дистрофій і ретинопатій – Золотий стандарт сучасної офтальмохірургії. На жаль, недостатня прозорість (каламутність) оптичних середовищ на шляху променя лазера до сітківки виключає можливість застосування цього методу лікування.

Наприклад, катаракта, помутніння склоподібного тіла рогівки або повністю виключає застосування лазерної техніки. Метод кріопексії (кріоретинопексії) приходить на допомогу офтальмохирургам, коли лазерна коагуляція протипоказана. Кріоретинопексія показана при синдромі Марфана і Стиклера, стійке звуження зіниці (міозе) і при вираженій міопії, ускладненої дегенеративними змінами.

Обстеження перед кріоретинопексією

У мережі центрів AS перед втручанням проводять повну комп'ютерну діагностику зору. Особлива увага приділяється біомікроскопії рогівки, кришталика, визначається прозорість склоподібного тіла і його можлива патологія. Ретельно оглядають диск зорового нерва, сітківку на наявність дистрофій і розривів. Обов'язковими дослідженнями є УЗД, электроретинография і оптична томографія. Необхідні консультації суміжних спеціалістів, якщо макулодистрофія з'явилася ускладненням соматичної патології.

Протипоказаннями до втручання є виражений гліоз та відшарування сітківки в декількох локусах.

Криоретинопексия Чернівці. Методика

Операцію проводять в умовах амбулаторної операційної. Місцева аплікаційна (крапельна) анестезія доповнюється ін'єкцією під кон'юнктиву. Втручання здійснюють, використовуючи криохирургическую систему, до якої підведений рідкий азот. Офтальмохірург візуалізує операційне поле за допомогою непрямої офтальмоскопії.

Методика передбачає декілька розрізів склери, через які вводяться в порожнину ока мікрохірургічні інструменти. Хірург натискає на склеру у проекції відшарування сітківки, одночасно використовуючи рідкий азот, відмежовуючи здорові тканини від патологічних. Іноді сучасна криоретинопексия проводиться для збереження залишкового зору, наприклад, при тяжкій діабетичній ретинопатії. У цих випадках операцію може доповнювати вакуум екстракція патологічно зміненого склоподібного тіла та інші маніпуляції.

Післяопераційний період

Відразу після втручання закапують краплі з антибіотиками і накладають спеціальну пов'язку, що давить. Через пару годин офтальмохірург робить повторний огляд і направляє хворого на амбулаторне лікування. Близько 10 днів у проопероване око закрапують антибактеріальні краплі. Контрольний огляд через 5 днів.

У мережі центрів AS ми спостерігали набряк повік після криоретинопекії, який через тиждень пройшов самостійно. Саме грізне ускладнення кріоретинопексії – запалення склоподібного тіла з залученням навколишніх тканин. Завдяки сучасним одноразовим стерильним матеріалів та інструментів, суворому асептичного режиму в мережі центрів AS, нам не доводилося стикатися з подібними ускладненнями.

Наші рекомендації

Кріопексія не є гідною альтернативою лазерної коагуляції сітківки. Вона викликає запалення і ексудацію, не призводить до негайного «привариванию» сітківки. Однак, коли лазер застосувати не представляється можливим, кріоретинопексія є чи не єдиним доступним способом лікування такої категорії хворих.

Підписатися на розсилку

Хочете завжди бути в курсі останніх новин, першими дізнаватися про акції та цікаві пропозиції? Просто підпишіться на нашу розсилку.