0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
267292
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
124133
Записатися на прийом

Вікова макулярна дегенерація

Макулой називають центр сітківки, куди потрапляє найбільша кількість світла. У ній сконцентрована найбільша кількість чутливих рецепторів, і вона відповідає за основне, центральне зір. У міру старіння і розвитку атеросклерозу між шарами макули скупчуються дрібні жовтуваті включення, які не знижують зір, але є провісниками або ранньою стадією вікової макулярної дегенерації.

В абсолютній більшості випадків накопичення таких включень носить доброякісний характер. Вони ростуть повільно, поступово погіршуючи трофіку макули і сітківки в цілому, не приводять до різкого зниження зору і практично не потребують лікування. Так протікає суха вікова макулярна дегенерація.

Приблизно в 20% випадків суха вікова макулярна дегенерація змінюється вологою. При цьому наголошується швидко прогресуюча втрата зору і макулярна дегенерація набуває рис злоякісного процесу.

Як розвивається волога макулярна дегенерація

  1. Накопичується критично значуща кількість ліпідних включень або вони критично збільшуються в розмірах, викликаючи запалення.
  2. Імунна система справляється з запаленням, але на його місці з'являються рубці, що деформують макулу і спотворюють зір.
  3. У рубці проростають мікросудини, через стінки яких, шари сітківки починає просочуватися плазма, підтримуючи запалення й викликаючи його нові осередки.
  4. Рубці і нагромаджується плазма призводять до відшарування сітківки в ділянці макули і пацієнт втрачає зір.

Лікування вікової макулярної дегенерації сітківки (волога форма)

До початку 21 століття єдиним способом боротьби з неоваскуляризацією залишалася макулопексия. Ця лазерна процедура коагуляції найбільш небезпечних патологічних судин на час гальмувала швидкість накопичення плазми в сітківці. Проте через час вони починали рости знову і дегенерація макули прогресувала. Після відкриття препарату луцентис макулопексию використовують при необхідності тільки в якості першого етапу лікування вологої дегенерації макули.

Наукові розробки показали, що формування патологічного мікроциркуляторного русла в сітківці контролює білок VEGF. При відсутності цього чинника зростання, судини в сітківці не тільки не розростаються, але і деградують. Препарат ЛУЦЕНТИС володіє специфічною спорідненістю до білку VEGF, і, імітуючи рецептори мікроциркуляторного русла, з'єднується з ним, зупиняючи ріс судин. Регулярне застосування луцентис не тільки зупиняє вологу дегенерацію сітківки, але і в ряді випадків призводить до поліпшення зору. МОЗ України зареєструвало луцентис в 2011 р. (№ UA/9924/01/01).

У мережі центрів AS лікування вікової макулярної дегенерації сітківки починають з комп'ютерної діагностики зору, приділяючи особливу увагу обстеження очного дна і сітківки. Якщо значній відшарування сітківки в ділянці макули не відбулося і не спостерігається активної вологої форми хвороби, макулопексию не проводять.

Лікування починається з послідовних триразових ін'єкцій препарату ЛУЦЕНТИС. Його вводять безпосередньо в склоподібне тіло. Потім частоту ін'єкцій підбирають індивідуально за результатами обстеження. Як правило, раз на півроку або щокварталу пацієнти потребують підтримуючих дозах Луцентіса. Офтальмологи центрів AS при своєчасно розпочатому лікуванні гарантують збереження зір пацієнтам з вікової макулярної дегенерацією сітківки. Луцентис – Золотий стандарт терапії при даній патології.

Підписатися на розсилку

Хочете завжди бути в курсі останніх новин, першими дізнаватися про акції та цікаві пропозиції? Просто підпишіться на нашу розсилку.