0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
273742
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125638
Записатися на прийом

Нічні лінзи, або ортокератологічна терапія

Нічні лінзи - це спеціальні лінзи, виготовлені з сучасного високо газопроникного матеріалу, мають складний внутрішній дизайн з формою реверсної (зворотної) геометрії.

Лінзами користуються вночі - уві сні. Завдяки особливій конструкції, після їх носіння протягом 6-8 годин, з'являється хороший зір без будь-якої додаткової корекції окулярами або лінзами на тривалий термін - 24 і більше годин.

Лінзи мають дві різні за формою і дією поверхні. Зовнішня поверхня - оптична, вона заломлює світло (як звичайні лінзи) і дає можливість отримати в них чіткий зір. Внутрішня поверхня - поверхня впливу, має складну конфігурацію, яка дозовано впливає на слізну плівку. При цьому змінюється поверхнева мікротопографії рогівки на точно необхідну величину, тим самим, відновлюється фокусування зображення на сітківці і чіткість зору.

Після сну лінзи знімаються, а ефект зміни оптичної сили рогівки зберігається, зображення фокусується на сітківці і людина добре бачить, зір залишається повноцінним протягом усього дня.

Головна особливість ортокератологічної терапії полягає в тому, що в активний час доби людина прекрасно бачить і вільна від окулярів і контактних лінз.

При цьому відсутні будь-які ризики, пов'язані з хірургічними операціями.

Ефект терапії повністю зворотній, немає небезпеки нанесення непоправної шкоди здоров'ю.

ОК-терапія - значення в дитячому віці


Доведено, що нічні лінзи значно гальмують і призупиняють розвиток короткозорості.

Корекція міопії ортокератологічними лінзами створює нову кривизну в центральних і периферичних частинах рогівки, що призводить до зміни оптичного фокуса на сітківці. У центрі - новий оптичний фокус збігається з сітківкою, а на периферії утворюється периферичний міопічний дефокус. Ця властивість нічних лінз і затримує зростання очного яблука і прогресування короткозорості, тому що за сучасними науковими даними, саме особливості оптичного фокусування в периферичних відділах сітківки відповідають за інтенсивність росту дитячих очей.

 • Особливо важлива ця спрямованість дії ОК-лінз для дітей, так як короткозорість активно прогресує під час інтенсивного росту дитини, у віці від 6 до 18 років. Ортокератологічна терапія, що проводиться в цей період, дає можливість стабілізувати патологічний процес і припинити або сповільнити швидкість росту очей.
 • При значному збільшенні передньозадній осі ока і при розвитку високої короткозорості підвищується ймовірність серйозних ускладнень в різних відділах очного яблука, які нерідко призводять до втрати зору. Крім того, якість життя у людини з високою короткозорістю страждає і знижується.
 • ОК-терапія позбавляє від всіх обмежень, пов'язаних з носінням окулярів і звичайних контактних лінз - можна бігати, стрибати, плавати, терти очі і т.д. Це важливо для дітей, оскільки вони зазвичай ведуть активний спосіб життя.
 • Важливо, що діти ночують вдома і знаходяться під контролем батьків, це і гарантує правильне надягання і зняття ОК-лінз, а також своєчасне звернення до фахівця для диспансерного спостереження. Батькам не потрібно турбуватися про те, що дитина зламає окуляри або загубить лінзи, оскільки він їх знімає вранці і залишає вдома.
 • Безсумнівно, що з появою хорошого зору, у дітей і підлітків виникає можливість займатися будь-якими видами спорту, бути більш відкритим, розкутими і активними, поліпшуються самооцінка і комфорт.
 • Метод ортокератологічної терапії рекомендований дітям ще й через неможливість проведення лазерних рефракційних операцій (Lasik) до 18-20 років. Ефект лінз – зворотній варіант корекції.

ОК-терапія повинна бути методом першого вибору в корекції дитячої короткозорості. Чим раніше починається вплив на патологічний ріст очі, тим краще отримані результати з припинення та уповільнення прогресу міопії.

Кому показані ортокератологічні лінзи?

 • пацієнтам від 7 до 40 років з короткозорістю до 6.0Д, далекозорістю до 4.0Д і астигматизмом;
 • дітям і підліткам з прогресуючою міопією;
 • дітям і підліткам, які категорично відмовляються носити окуляри або контактні лінзи;
 • пацієнтам, які не бажають або, за медичними показаннями, неможливо виконати лазерну рефракційну операцію;
 • пацієнтам, яким за професійними показниками не можна носити окуляри і контактні лінзи - військові, спортсмени, водії, працівники в задимлених або з високим рівнем запилення приміщеннях і ін.;
 • ОК-терапія рекомендована офісним працівникам, які тривалий час знаходиться перед екраном монітора, носять звичайні контактні лінзи і відчувають сухість або дискомфорт в них;
 • ОК-терапія необхідна при заняттях спортом. При швидкісних видах спорту - гірські лижі, хокей, футбол, фігурне катання та ін. - використання окулярів заборонено, а м'які контактні лінзи на великих швидкостях просто висихають, викликаючи сильний дискомфорт.

Протипоказання до нічних лінз:

 • хронічні запальні захворювання переднього відрізка ока;
 • хронічні запальні захворювання в області обличчя;
 • відсутність можливості виконання рекомендацій лікаря з гігієни, обробки лінз, контрольних візитів;
 • виражене сухе око;
 • кератоконус, кератоглобус, пеллюцідна крайова дегенерація;
 • виражений ністагм, лагофтальм.

Зворотність ефекту

Зворотність - незаперечне достоїнство цього методу корекції!

У будь-який момент пацієнт може відмовитися від ОК-лінз і перейти на «звичайні» лінзи, окуляри або виконати операцію.

ОК-лінзи дають кожній людині унікальну можливість «моделювати» свій зір і наочно відчути, без операції, як він буде бачити після лазерної корекції.

Як відбувається підбір нічних лінз?

Підбором ортокератологічних лінз повинен займатися тільки фахівець з ОК-терапії.

В ході обстеження лікар проводить повне діагностичне обстеження очей. Воно включає комп'ютерне дослідження на кераторефрактометрі, перевірку гостроти зору і корекцію пробними очковими скельцями, біомікроскопія - дослідження переднього відрізка очей під мікроскопом, обов'язково проведення комп'ютерної топографії рогівки.

Якщо обстеження підтвердило, що вам підходить ОК-терапія, то фахівець розраховує індивідуальні параметри лінз і встановлює їх на ваші очі на 15-20 хвилин. Далі оцінює їх посадку. Зазвичай достатньо 1-2 примірок. У підібраних лінзах пацієнт знаходиться близько 1 години з закритими очима - «імітація сну». Після, визначається гострота зору і ефективність впливу лінз. Під час цього ж візиту пацієнта або його батьків навчають, як знімати, одягати і обробляти лінзи. В середньому всі процедури укладаються в 2-3 години.

Вранці, після першого нічного сну в лінзах, лікар оглядає очі і лінзи, перевіряє гостроту зору і повторно контролює посадку лінз.

Призначається контрольний візит через 5-7 днів. За цей час відбувається поступове виправлення короткозорості або далекозорості. Цей візит необхідний для остаточного коректування лінз.

Наступні візити будуть потрібні через 1 місяць, а далі через кожні 3 місяці. Звертаємо увагу, що на контрольні огляди треба приходити зі своїми нічними лінзами! Спеціаліст перевірить зір, проведе комп'ютерну діагностику, оцінить стан лінз, обробить їх лабораторним очищувачем.

Ефективність нічних лінз

Найбільший ефект корекції зору (до 75%) зазвичай досягається вже після 1-ї ночі в ОК-лінзах. Повна корекція і хороший зір до вечора виникає через 7-10 днів. Остаточна стабілізація ефекту настає через 1-2 місяці. Протягом дня, коли лінза не надіта, спостерігається невелике регрес (від -0.25 до -0,75 дптр).

Для підтримки повної корекції необхідно надягати ОК-лінзу щоночі, в деяких випадках - через ніч або навіть раз в 2-3 ночі.

Застосування ОК-лінз може викликати ускладнення характерні для будь-якого виду контактної корекції: ерозія, набряк рогівки, гіпер- або гіпокоррекція, ускладнення інфекційного характеру. При виникненні будь-яких неприємних симптомів потрібно негайно звернутися до фахівців.

Переваги ОК-терапії:

 • Гарний зір протягом всього дня без окулярів і контактних лінз.
 • Відсутність ризиків супутніх оперативного втручання.
 • Зворотність. Якщо пацієнт не бажає більше користуватися методом - через кілька днів рогівка повернеться до вихідного стану, як до початку даної корекції.
 • Корекція з 6-8 років до 40-49 років (індивідуальна межа).
 • Нічний режим носіння ОК-лінз враховує фізіологічний ритм дихання рогівки з максимальним споживанням кисню в денний час.
 • Метод може використовуватися при поганій переносимості звичайних контактних лінз через сухість ока (цей симптом присутній у багатьох користувачів денними контактними лінзами).
 • Ортокератологія дозволить забути про професійні обмеження, дасть можливість працювати в запилених, задимлених умовах (пожежні, будівельники, перукарі, бармени, поліцейські і т. д.).
 • Нічні лінзи дадуть можливість вільно займатися спортом і активними видами відпочинку.
 • Ортокератологічні лінзи допоможуть людям, яким за професійними показниками не можна носити окуляри і контактні лінзи - військові, спортсмени, водії.
 • ОК-терапія надасть можливість хорошого зору у пацієнтів, яким не можна виконати рефракційну операцію.

Нічна корекція зору за допомогою ортокератологічних лінз пройшла тривалі клінічні спостереження. Безпека методу доведена багатьма науковими дослідженнями, як в країнах СНД, так і за кордоном. Ця медична технологія схвалена і дозволена до застосування у дітей та дорослих у всьому світі як ефективний і безпечний метод корекції зору без вікових обмежень, починаючи з 6-річного віку.