0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатися на прийом
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
252846
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
120801
Записатися на прийом ви можете, вказавши необхідні дані

Оптика, лінзи

Все про окуляри, контактні лінзи, сонцезахисні окуляри і не тільки.

x

Нічні лінзи, або ортокератологічна терапія

Нічна корекція зору або ортокератологічна терапія (ОК-терапія) - найсучасніший вид контактної корекції короткозорості, далекозорості та астигматизму.

Детальніше...

Підбір окулярів

Де краще купувати окуляри для корекції зору?

Історія не знає, хто винайшов окуляри для лікування зору. Безконтактними оптичними лінзами зі смарагду, кварцу і берилу користувалися знатні люди стародавнього Риму і Греції ще до нашої ери. На порозі ХІІІ століття венеціанці навчилися виробляти прозоре скло, яке з успіхом використовували для виготовлення оптичних лінз. Проте знаменитий Петрарка (1304 — 1374) в літньому віці ще носив шліфовані берилові лінзи.

Підбір окулярівПерші лінзи були двоопуклі для лікування старечої далекозорості. Увігнуті лінзи для компенсації короткозорості придумали пізніше в ХVI столітті. Папа Лев Х був короткозорий. Його Рафаель зобразив на полюванні в окулярах (1519).

ХIV століття подарувало людству монокль, ХV – лорнет, а ХVI – пенсне. На початку ХVII століття окуляри стали кріпити стрічкою навколо голови. Це вже був прообраз сучасної оправи, хоча моноклі і пенсне не виходили з моди до початку ХХ століття.

Контактні лінзи в Україні з'явилися перед 2-ою світовою війною. «Carl Zeiss» тримала монополію на їх виготовлення до середини ХХ століття. Скляні контактні лінзи були незручні, важкі, випадали з очей і не користувалися попитом до винаходу нових матеріалів. Сучасні види контактних лінз позбавилися від цих недоліків і при наявності показань часто призначаються офтальмологами для корекції зору.

Індивідуальний підбір окулярів

Купити окуляри для зору сьогодні можна в кожному торговому центрі і численних салонах оптики. Дешевизна і простота використання очок підкуповує багатьох пацієнтів. На жаль, подібний підбір окулярів та лінз загрожує посиленням розлади зору. Купити контактні лінзи в Україні простіше окулярів, але зробити правильний вибір ще складніше.

Підбір окулярів

Офтальмологи центрів AS попереджають, що призначення окулярів повинно проводитися після ретельного обстеження очей, визначення показань і протипоказань до того чи іншого виду корекції зору. Перевірка зору та підбір окулярів повинні проводитися сертифікованим фахівцем на сучасному обладнанні, щоб вчасно виявити хвороби органів зору і виписати правильний рецепт на окуляри.

Особливо важливо правильно підібрати окуляри для зору для дітей. У дитячій офтальмології окуляри часто є єдино можливим вибором корекції зору. Офтальмологи центрів AS категорично не рекомендують використовувати старі рецепти дитини для покупки нових очок. Для дітей має бути встановлено непорушне правило – нові окуляри тільки з новим рецептом після офтальмологічного обстеження.

Коли призначають окуляри?

Підбір окулярів Сьогодні контактні лінзи і лазерна корекція зору стають все більш привабливими для пацієнтів через можливість приховати свій фізичний недолік. На жаль, цими методами не завжди можна замінити окуляри. Наприклад, при алергічних захворюваннях користуватися контактними лінзами досить важко, а часом неможливо. Лазерна корекція має протипоказання при ряді соматичнох захворювань та обмеження за параметрами порушення зору.

Крім того, VIP оправи від відомих фірм сьогодні не погіршують зовнішній вигляд, а є модними аксесуарами. Лікарі центрів AS рекомендують визначитися з кращим видом корекції зору після ретельного офтальмологічного обстеження та обговорення, доступних за медичними показаннями варіантів.

Недоліки очок

  1. Фактор ризику при травмі.
  2. Незастосовні в спорті, небезпечних професіях, активному відпочинку, анізометропії 2Д і більше.
Все про контактні лінзи

Все про контактні лінзи

Все про контактних лінзах

На початку ХІХ століття Томас Юнг винайшов коротку трубку, одна сторона якої закривалася лінзою. Трубку наповнювали водою і приставляли до ока, таким чином, що око і вода становили єдину оптичну систему. Водою в деяких випадках вдавалося компенсувати недоліки рефракції. Мабуть, це були перші контактні лінзи в історії.

В кінці ХІХ століття Fick і Kalt, а пізніше Muller застосували перші склеральні лінзи, що складаються з опорної непрозорої частини та оптики, заломлюючої промені. Порожнина між лінзою і рогівкою заповнювалася фізіологічним розчином. Carl Zeiss навчився робити лінзи більш зручними для носіння. А незабаром отримав патент на застосування целулоїду для виготовлення лінз. Тому, до 1948 року абсолютна більшість лінз видувалася у Вісбадені і шліфувалася підприємством «Carl Zeiss» у Єні. Вага скла обмежувала застосування контактних лінз і робила їх штучним товаром. Все змінилося з початку 50-х років ХХ століття, коли в офтальмологію прийшли нові матеріали для контактної корекції зору.

Контактні лінзи. Класифікація

Контактні лінзи жорсткі

Контактні лінзи м'які

Повітро-

непроникні

Повітро-

проникні

Низька гідрофільність

Висока гідрофільність

Кратність заміни

1 р на півроку

1р в міс

1р 1-6 міс

Безперервного носіння

(до 1 міс)

Режим носіння

Денної

Денної

Денної

До 6 діб

До 1 міс

Мета використання

Косметика та оптика

Оптика, косметика, терапія

             

Крім того, виділяють мультифокальні, торичні та сферичні лінзи. Офтальмологи мережі центрів AS після комп'ютерного обстеження зору підберуть вам можливі варіанти контактної корекції зору. З урахуванням косметичних побажань можна купити кольорові лінзи або віддати перевагу прозорого матеріалу.

Контактні лінзи. Переваги

  • Непомітні, не запотівають, немає небезпеки травми осколками скла.
  • Підвищують гостроту, не звужуючи поля зору. Контактні лінзи повноцінна альтернатива окулярам в безконтактному спорті і небезпечних професіях.
  • Надають терапевтичний ефект не порівнянний з очкової корекцією за рахунок ідеального контакту і повноцінного бінокулярного зору.
  • Контактні лінзи короткозорість і далекозорість компенсують добре однаковою мірою. Анизометропию від двох з половиною діоптрій не вдасться коригувати очками, а контактні лінзи чудово впораються з цим завданням.
  • Існують спеціальні нічні лінзи. За час сну вони, таким чином, відновлюють кривизну рогівки, що пацієнт не потребує корекції зору весь день.

Контактні лінзи. Недоліки

  • Підвищують ймовірність запальних захворювань очей, синдрому «сухого ока», захворювань рогівки і ін
  • Мають вікові обмеження (протипоказані дітям).

Контактні лінзи купити в Україні не складніше окулярів. Однак, без комп'ютерного обстеження та призначення офтальмолога покупка може стати фатальною для зору. Наприклад, використання контактної корекції зору категорично не рекомендується в запилених приміщеннях, при контактних видах спорту або високій вологості. Алергічні захворювання в анамнезі так само не сприяють носінню лінз.

Останнім часом на молодіжних тусовках, нічних клубах, святах і карнавалах дівчата часто надягають контактні лінзи кольорові. Наприклад, контактні лінзи «білі ходоки» легко допоможуть стати героєм Семи Королівств. Використовуючи такі аксесуари, проконсультуйтеся з продавцем на предмет протипоказань, правил надягання і часу носіння.

Підписатися на розсилку

Хочете завжди бути в курсі останніх новин, першими дізнаватися про акції та цікаві пропозиції? Просто підпишіться на нашу розсилку.