0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
273742
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125638
Записатися на прийом

Де краще купувати окуляри для корекції зору?

Історія не знає, хто винайшов окуляри для лікування зору. Безконтактними оптичними лінзами зі смарагду, кварцу і берилу користувалися знатні люди стародавнього Риму і Греції ще до нашої ери. На порозі ХІІІ століття венеціанці навчилися виробляти прозоре скло, яке з успіхом використовували для виготовлення оптичних лінз. Проте знаменитий Петрарка (1304 — 1374) в літньому віці ще носив шліфовані берилові лінзи.

Підбір окулярівПерші лінзи були двоопуклі для лікування старечої далекозорості. Увігнуті лінзи для компенсації короткозорості придумали пізніше в ХVI столітті. Папа Лев Х був короткозорий. Його Рафаель зобразив на полюванні в окулярах (1519).

ХIV століття подарувало людству монокль, ХV – лорнет, а ХVI – пенсне. На початку ХVII століття окуляри стали кріпити стрічкою навколо голови. Це вже був прообраз сучасної оправи, хоча моноклі і пенсне не виходили з моди до початку ХХ століття.

Контактні лінзи в Україні з'явилися перед 2-ою світовою війною. «Carl Zeiss» тримала монополію на їх виготовлення до середини ХХ століття. Скляні контактні лінзи були незручні, важкі, випадали з очей і не користувалися попитом до винаходу нових матеріалів. Сучасні види контактних лінз позбавилися від цих недоліків і при наявності показань часто призначаються офтальмологами для корекції зору.

Індивідуальний підбір окулярів

Купити окуляри для зору сьогодні можна в кожному торговому центрі і численних салонах оптики. Дешевизна і простота використання очок підкуповує багатьох пацієнтів. На жаль, подібний підбір окулярів та лінз загрожує посиленням розлади зору. Купити контактні лінзи в Україні простіше окулярів, але зробити правильний вибір ще складніше.

Підбір окулярів

Офтальмологи центрів AS попереджають, що призначення окулярів повинно проводитися після ретельного обстеження очей, визначення показань і протипоказань до того чи іншого виду корекції зору. Перевірка зору та підбір окулярів повинні проводитися сертифікованим фахівцем на сучасному обладнанні, щоб вчасно виявити хвороби органів зору і виписати правильний рецепт на окуляри.

Особливо важливо правильно підібрати окуляри для зору для дітей. У дитячій офтальмології окуляри часто є єдино можливим вибором корекції зору. Офтальмологи центрів AS категорично не рекомендують використовувати старі рецепти дитини для покупки нових очок. Для дітей має бути встановлено непорушне правило – нові окуляри тільки з новим рецептом після офтальмологічного обстеження.

Коли призначають окуляри?

Підбір окулярів Сьогодні контактні лінзи і лазерна корекція зору стають все більш привабливими для пацієнтів через можливість приховати свій фізичний недолік. На жаль, цими методами не завжди можна замінити окуляри. Наприклад, при алергічних захворюваннях користуватися контактними лінзами досить важко, а часом неможливо. Лазерна корекція має протипоказання при ряді соматичнох захворювань та обмеження за параметрами порушення зору.

Крім того, VIP оправи від відомих фірм сьогодні не погіршують зовнішній вигляд, а є модними аксесуарами. Лікарі центрів AS рекомендують визначитися з кращим видом корекції зору після ретельного офтальмологічного обстеження та обговорення, доступних за медичними показаннями варіантів.

Недоліки очок

  1. Фактор ризику при травмі.
  2. Незастосовні в спорті, небезпечних професіях, активному відпочинку, анізометропії 2Д і більше.