0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
273742
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125638
Записатися на прийом

Корекція зору в Україні

За даними ВООЗ (інф. Бюл. №282, 2014 р) майже 300 млн пацієнтів страждають порушенням зору, з яких до 250 млн мають знижений зір, а решта його втратили повністю. Основною причиною розладів зору є відсутність адекватної корекції.

Корекцію зору в Україні та світі сьогодні проводять трьома історично складеними методами:

  1. Корекція зору безконтактними оптичними лінзами (окуляри, монокль, пенсне та інше). Це найдавніший і найбільш поширений спосіб корекції. У розкопках Трої були знайдені прозорі лінзи з природного кришталю, які використовували короткозорі троянці. Пліній (I століття) згадує смарагдову лінзу Нерона, який з її допомогою спостерігав бої на арені. Корекція зору в Україні стала доступна близько 500-600 назад, коли італійці винайшли окуляри в сучасному розумінні цього слова.

  2. У 1888 р Fick і Kalt, працюючи порізно, представили світу перші контактні лінзи, хоча ідеї їх виготовлення зустрічаються у Да Вінчі, Декарта та інших великих майстрів епохи Відродження. Фірма «Carl Zeiss» до закінчення 2 світової війни зберігала монополію на виготовлення контактних лінз для корекції зору. Україна імпортувала їх невеликими партіями через дорожнечу і незручності використання. Перші контактні лінзи виготовляли зі скла. Вони були важкими і не рідко випадали при нахилах голови або різких рухах.

  3. Всього через 10 років після винаходу контактних лінз професор Ланс з Нідерландів описав радіальний розріз рогівки для зміни радіуса її кривизни при формуванні післяопераційного рубця. Змінений радіус кривизни служив лінзою і поліпшував зір. Почалася ера хірургічної корекції зору. Україна пишається професором Одеського університету Філатовим В.П., який в 1912 р зробив першу в світі операцію з трансплантації рогівки.

Скільки коштує корекція зору в Україні

Вартість корекції зору в Україні визначається видом і ступенем порушення рефракції, а також методом її корекції. Слід пам'ятати, що іноді порушення зору є першим симптомом серйозних неврологічних, онкологічних, судинних та інших захворювань. Точна діагностика порушення зору дозволить вибрати оптимальний спосіб корекції з урахуванням індивідуальних переваг пацієнта.

Оптичну корекцію зору окулярами проводять в салонах, де представлений великий вибір оправ і лінз з різних матеріалів від економ до vip класу. Незаперечна перевага окулярів - «просто і дешево». Не можна використовувати окуляри пацієнтам з анізотропією більше 2 Д, спортсменам, працівникам МНС, військовим, льотчикам, поліцейським при виконанні службових обов'язків. Окуляри на ринках коштують дешевше, але неправильно підібрана оптика здатна остаточно зіпсувати зір на все життя.

Вартість корекції зору в Україні контактними лінзами знаходиться в інтервалі між окулярами і хірургічним втручанням. Переваги: косметичность, сприйняття простору без обмежень, атравматичность при аваріях, ударах, падінні. Недоліки: вимагають особливих умов зберігання і догляду, обмежений термін безперервного носіння, не можна використовувати неповнолітнім і при лікуванні хвороб очей. Вони протипоказані, якщо підвищена чутливість очного яблука, при надмірній вологості і запиленості.

Окремим різновидом контактної корекції зору в Україні слід вважати ортокератологіі - носіння нічних лінз. Вони за ніч змінюють форму рогівки на термін до 12 годин, і в носінні лінз вдень немає необхідності.

Методи хірургічної корекції зору на Україні включають заміну кришталика штучною лінзою, різновиди втручань з використанням лазера, установку внутрішньоочних (факічних) лінз і операції з використанням елементів кількох оперативних технік. Хірурги-офтальмологи центрів AS сертифікуються і проходять стажування за кордоном. Вони мають необхідний досвід і сучасне обладнання для надання послуг європейської якості.