0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатися на прийом
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
259942
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
122418
Записатися на прийом ви можете, вказавши необхідні дані

Пресбіопія

Для того, щоб розглянути близько розташовані предмети, оку треба посилити свою заломлюючу силу — сфокусуватися. Зазвичай це робиться за рахунок посилення оптичної сили кришталика.

З віком еластичні властивості кришталика погіршуються і послаблюється діяльність м'язового апарату очі, що виконує фокусування очі на близьку відстань. Тому навіть ті люди, які завжди добре бачили, після 40-45 років починають відчувати складнощі при читанні. 

Такий стан називається віковою далекозорістю або пресбіопією. Коректується вікова далекозорість призначенням окулярів для близька, які доповнюють ослаблену фокусуючу здатність ока, підсилюючи заломлюючої силу.

Особливо страждають від вікової далекозорості ті, хто і раніше мав проблеми із зором. Тим, хто мав далекозорість, набагато раніше, ніж зазвичай, потрібні окуляри для читання. Крім того, з'являються проблеми з гостротою зору на середні відстані, стає неможливим прочитати навіть великі заголовки, скористатися мобільним телефоном, побачити панель автомобіля. Це змушує мати кілька пар окулярів, весь час змінюючи їх.

Короткозорі люди з настанням вікової далекозорості (пресбіопії) не можуть користуватися своїми окулярами при читанні, їм доводиться їх знімати, а при високих ступенях короткозорості мати для читання окрему пару очок.

Ті, хто звикли носити м'які контактні лінзи, змушені користуватися для читання ще й окулярами!

Уникнути появи вікової далекозорості неможливо, це нормальний віковий процес. Однак можна кілька віддалити необхідність в окулярах для читання. Для цього слід виконувати вправи для поліпшення кровообігу і тонусу м'язів ока, дозувати зорові навантаження, читати при хорошому освітленні, періодично приймати спеціальні вітамінні комплекси.

При початковій та ранній пресбіопії, пов'язаної з існуванням у людини далекозорості, позбутися від окулярів для читання можуть допомогти нічні лінзи.

Сьогодні, крім корекції окулярами, є мультифокальні м'які контактні лінзи, які дозволяють уникнути користування окулярами для читання.

Більш радикальним способом боротьби з віковою далекозорістю (пресбіопії) є рефракційна заміна кришталика на спеціальні внутрішньоочної лінзи, що дозволяють скорегувати оптику очі так, щоб добре бачити і вдалину й поблизу без окулярів.

Центр "AS" спеціалізується на питаннях корекції зору, ми маємо у своєму розпорядженні найсучаснішим і точним обладнанням для діагностики. Наші лікарі мають достатній досвід і бажання допомогти Вам обрати саме той вид корекції, який буде для Вас найбільш безпечним і комфортним з урахуванням особливостей саме Ваших очей.

Підписатися на розсилку

Хочете завжди бути в курсі останніх новин, першими дізнаватися про акції та цікаві пропозиції? Просто підпишіться на нашу розсилку.