0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
273742
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125638
Записатися на прийом

Все про контактні лінзи

Все про контактних лінзах

На початку ХІХ століття Томас Юнг винайшов коротку трубку, одна сторона якої закривалася лінзою. Трубку наповнювали водою і приставляли до ока, таким чином, що око і вода становили єдину оптичну систему. Водою в деяких випадках вдавалося компенсувати недоліки рефракції. Мабуть, це були перші контактні лінзи в історії.

В кінці ХІХ століття Fick і Kalt, а пізніше Muller застосували перші склеральні лінзи, що складаються з опорної непрозорої частини та оптики, заломлюючої промені. Порожнина між лінзою і рогівкою заповнювалася фізіологічним розчином. Carl Zeiss навчився робити лінзи більш зручними для носіння. А незабаром отримав патент на застосування целулоїду для виготовлення лінз. Тому, до 1948 року абсолютна більшість лінз видувалася у Вісбадені і шліфувалася підприємством «Carl Zeiss» у Єні. Вага скла обмежувала застосування контактних лінз і робила їх штучним товаром. Все змінилося з початку 50-х років ХХ століття, коли в офтальмологію прийшли нові матеріали для контактної корекції зору.

Контактні лінзи. Класифікація

Контактні лінзи жорсткі

Контактні лінзи м'які

Повітро-

непроникні

Повітро-

проникні

Низька гідрофільність

Висока гідрофільність

Кратність заміни

1 р на півроку

1р в міс

1р 1-6 міс

Безперервного носіння

(до 1 міс)

Режим носіння

Денної

Денної

Денної

До 6 діб

До 1 міс

Мета використання

Косметика та оптика

Оптика, косметика, терапія

             

Крім того, виділяють мультифокальні, торичні та сферичні лінзи. Офтальмологи мережі центрів AS після комп'ютерного обстеження зору підберуть вам можливі варіанти контактної корекції зору. З урахуванням косметичних побажань можна купити кольорові лінзи або віддати перевагу прозорого матеріалу.

Контактні лінзи. Переваги

  • Непомітні, не запотівають, немає небезпеки травми осколками скла.
  • Підвищують гостроту, не звужуючи поля зору. Контактні лінзи повноцінна альтернатива окулярам в безконтактному спорті і небезпечних професіях.
  • Надають терапевтичний ефект не порівнянний з очкової корекцією за рахунок ідеального контакту і повноцінного бінокулярного зору.
  • Контактні лінзи короткозорість і далекозорість компенсують добре однаковою мірою. Анизометропию від двох з половиною діоптрій не вдасться коригувати очками, а контактні лінзи чудово впораються з цим завданням.
  • Існують спеціальні нічні лінзи. За час сну вони, таким чином, відновлюють кривизну рогівки, що пацієнт не потребує корекції зору весь день.

Контактні лінзи. Недоліки

  • Підвищують ймовірність запальних захворювань очей, синдрому «сухого ока», захворювань рогівки і ін
  • Мають вікові обмеження (протипоказані дітям).

Контактні лінзи купити в Україні не складніше окулярів. Однак, без комп'ютерного обстеження та призначення офтальмолога покупка може стати фатальною для зору. Наприклад, використання контактної корекції зору категорично не рекомендується в запилених приміщеннях, при контактних видах спорту або високій вологості. Алергічні захворювання в анамнезі так само не сприяють носінню лінз.

Останнім часом на молодіжних тусовках, нічних клубах, святах і карнавалах дівчата часто надягають контактні лінзи кольорові. Наприклад, контактні лінзи «білі ходоки» легко допоможуть стати героєм Семи Королівств. Використовуючи такі аксесуари, проконсультуйтеся з продавцем на предмет протипоказань, правил надягання і часу носіння.