0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатися на прийом
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
256642
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
121648
Записатися на прийом ви можете, вказавши необхідні дані

Ячмінь - запалення мейбомієвих залоз краю повіки

Чомусь ячмінь вважається захворюванням, якому не варто надавати значення і воно само пройде. Але це далеко не так, адже якщо неправильно себе повести при появі на оці ячменю або ж виникнуть ускладнення, то наслідки можуть бути дуже серйозні.

Що таке ячмінь?

Ячмінь – це гнійне запалення на внутрішній стороні повіки. Ячмінь буває внутрішній і зовнішній. Захворювання викликають стафілококи, постійно присутні на шкірі людини, але при зниженні імунітету вони починають доставляти неприємності. Через несформовану імунну систему часто спостерігається ячмінь у дітей. Щоб цього не траплялося потрібно, намагатися не порушувати правила гігієни: як можна частіше мити ручки, обличчя, йти подалі від запилених доріг. Також ячмінь у дорослих спостерігається у тих, хто страждає на цукровий діабет, анемією.

Що потрібно робити при перших ознаках появи ячменю?

Як лікувати ячмінь? Методів боротьби з ячменем існує дуже багато, особливо народних: це прикладання гарячого вареного яйця до хворого місця, різні там примочки, припарки і інші хитрощі, але експериментувати не варто. Потрібно відразу звернутися до лікаря, який розбереться з проблемою і призначить правильне лікування, яке полягає у:

  • зовнішній обробці ураженого місця етиловим спиртом, зеленкою, йодом;
  • застосуванні протизапальних мазей;
  • закапуванні антибактеріальними очними краплями.

Процес лікування ячменю супроводжується постійним наглядом у лікаря.

Ускладнення

Самолікування, несвоєчасне звернення до лікаря, наявність у людини такого захворювання, як цукровий діабет, знижений імунітет може викликати ускладнення у вигляді абсцесів, халязіон, хронічної інфекції, флегмона очниці, і таку серйозну проблему, як сепсис крові і менінгіт.

Тому офтальмологи центру відновлення зору Анатолія Совви рекомендують не займатися самолікуванням, а при появі перших симптомів запалення мейбомієвих залоз краю повіки звертатися до фахівців. Бо легше вилікувати захворювання на ранніх стадіях, ніж вже в запущеному стані або, взагалі, боротися з ускладненнями після самолікування. Всі ці народні засоби досить сумнівні, тому краще не ризикувати.

Профілактика ячменю

Як і всі хвороби, появу ячменю краще запобігти, ніж потім боротися із захворюванням. Для цього необхідна профілактика: не користуватися чужим рушником, не торкатися очей брудними руками, жінкам фарбуватися тільки особистою косметикою. Але найголовніше, підтримувати імунітет, тоді у вас не виникне проблем з даним захворюванням.

Підписатися на розсилку

Хочете завжди бути в курсі останніх новин, першими дізнаватися про акції та цікаві пропозиції? Просто підпишіться на нашу розсилку.