0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
274792
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125883
Записатися на прийом

YAG-дисцизія

YAG-лазер, який використовується в офтальмології, легований іонами неодиму. Він володіє невеликою потужністю до 50 Вт. В офтальмології використовують його ріжучі властивості, які можна точно визначити за глибиною впливу та іншим параметрам. Найчастіше його властивості використовують при лікуванні вторинної катаракти. Операція називається yag-лазерна дисцизія задньої капсули кришталика.

Статистично достовірно, що близько 20% пацієнтів, яким було проведено втручання з встановлення штучного кришталика потрапляють в групу ризику по розвитку вторинної катаракти. Це захворювання має мало спільного із звичайною катарактою, при якій кришталик мутніє. Вторинною катарактою називають розростання епітеліальних клітин залишилася задньої стінки колишньої капсули кришталика. Вона ущільнюється і потовщується, внаслідок чого погіршується зір.

Фактори ризику вторинної катаракти:

 • Соматичні хвороби (ревматизм, діабет та ін).
 • Старечий вік.
 • Надлишок УФ спектру в променях світла.
 • Лазерне лікування помутніння кришталика з установкою штучної лінзи та ін

YAG-лазерна дисцизія при вторинній катаракті повністю повертає втрачене зір. Суть цієї амбулаторної процедури, яка не потребує знеболення, полягає у видаленні епітеліальних клітин, що розрослися, і «пробиванні» отвору в капсулі колишнього кришталика. Процедура триває кілька хвилин. Зір повертається відразу. YAG-лазерна дисцизія абсолютно не зачіпає інші структури ока. Це точковий, локальнмй вплив на ушкоджені структури. Звичайно, перед втручанням офтальмохірурги мережі центрів AS проведуть ретельне обстеження і розрахують всі параметри операції.

Застосування YAG-лазера при інших захворюваннях органу зору

 1. Катаракта внаслідок травми.
 2. Первинні форми відкрито - і закритокутової глаукоми.
 3. Змішана форма глаукоми.
 4. Кісти райдужної оболонки.
 5. Ниткоподібні і стрічкові включення в склоподібному тілі.
 6. Зрощення або зрощення зіниці.

Протипоказання до YAG-лазерної терапії

 1. Кератити, кон'юнктивіти, іридоцикліти та інші запальні захворювання передній очної камери.
 2. Помутніння рогівки.
 3. Товщина мембрани зіниці більше 1 мм
 4. Глаукома в стадії декомпенсації
 5. Неоваскуляризація мембрани зіниці.
 6. Повне прилягання штучного кришталика до задній капсулі.
 7. Термін менше півроку після фемтосекундної хірургії катаракти.

YAG-лазер в Україні

У мережі центрів AS YAG-лазер займає своє гідне місце в лазерної офтальмохірургії. Його характеристики чудово підходять для лікування вторинної катаракти і деяких інших патологічних станів, що зустрічаються в офтальмології. Хірургам доводиться працювати з тканинами різної щільності, виконувати розрізи, викликати коагуляцію в структурах передньої і задньої камер ока.

Універсальної лазерної установки для лікування всіх очних хвороб немає. Але в мережі центрів AS є всі відомі види лазерних установок в офтальмології, що дозволяє вибрати оптимальний, найкоротший шлях до відновлення зору у пацієнта. Зокрема yag-лазерна дисцизія задньої капсули кришталика при вторинній катаракті є Золотим стандартом у хірургічної офтальмології.