0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
273742
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125638
Записатися на прийом

Лазерна іридотомія в Україні

Терапія глаукоми передбачає гіпотензивну медикаментозне лікування, хірургію та метаболічну корекцію наслідків хвороби за допомогою фармако - фізіотерапії. Своєчасне лікування глаукоми на першій стадії розвитку хвороби після комплексної діагностики в центрах AS при індивідуальному підборі сучасної фармакотерапії дозволяє тривалий час підтримувати в нормі очний тиск, уникати нападів і ускладнень хвороби.

Профілактична лазерна іридотомія, про яку буде сказано нижче, дає гарантію стабілізації внутрішньоочного тиску (ВГД) і дозволяє пацієнтові вести звичайний спосіб життя, не пов'язаний з погодинним прийомом ліків.

Хірургія глаукоми

При відкритокутовій глаукомі у мережі центрів AS виконують лазерну склеротомию, непроникающую, а истончающую по периметру край роговичної мембрани. Таке втручання призводить до збільшення природної дренажної функції і нормалізує ВГД. Єдиним недоліком такого втручання є поступове рубцювання тканин, що з часом нівелює досягнутий на операційному столі успіх. Тому истончающую склеротомию комбінують з установкою колагенових дренажів. Периферична лазерна іридотомія так само може доповнювати истончающую склеротомию.

При закритокутовій глаукомі для нормалізації ВГД застосовують більш радикальні оперативні втручання: лазерна іридотомія, трабекулэктомия,склерангулореконструкция та ін

Лазерна іридотомія. Показання

  • Всі види закритокутової глаукоми.
  • Змішані глаукоми.
  • Уплощенная райдужка.

Лазерна іридотомія в мережі центрів AS проводиться в амбулаторно. Знеболення місцеве. На рогівку встановлюють спеціальну гониолинзу, яка буде фіксувати лазер на запланованих ділянках райдужки. Иридотомию більш доцільно проводити по периферії оболонки, там, де вона стоншена або має анатомічні поглиблення. Формують одне або кілька отворів в залежності від стадії глаукоми і величини ВГД. Через отвори ВГД у передній і задній камерах очі вирівнюється. Відносним недоліком втручання можна вважати ймовірність зарощення сформованих отворів і необхідність повторної лазерної иридотомии. Лазерна іридотомія в Україні займає міцне місце в арсеналі офтальмохірургів при лікуванні закритокутової глаукоми.

Традиційна трабекулэктомия створює нові шляхи відтоку рідини з-під рогівки в кон'юнктиву. Це група старих операцій з великим відсотком ускладнень, які ще продовжують використовувати клініки, які не мають сучасного обладнання. За ним накопичена обширна статистика:

  • чверті прооперованих пацієнтів нові шляхи відтоку заростають рубцями, які не піддаються видаленню.
  • Близько половини пацієнтів скаржаться на косметичні дефекти після операції.
  • У віддалені терміни глаукома починає прогресувати і набуває злоякісного перебігу.
  • При формуванні каналу відтоку в 20% випадків ВГД знижується нижче норми, і виникає гіпотонія, яка потребує лікування.
  • У 15% випадків після трабекулектомии розвивається катаракта.

У мережі центрів AS у важких випадках запущених закрытоугольных глаукоми виконують комбіновані оперативні втручання за індивідуальним планом після ретельного обстеження. Найчастіше це комбіновані операції, які усувають причину і наслідки глаукоми.