0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
0 800 331 331
Записатисяна прийом
Подати заявку
Совва Анатолій Ігорович
Змінити мову:
Проведено обстежень
в мережі центрів AS:
273742
Проведено операцій
лікарем А.І. Соввою:
125638
Записатися на прийом

Захворювання сітківки

До захворювань сітківки відносять: макулодистрофію сітківки, відшарування сітківки, ретинопатію сітківки тощо.

Сітківка — найтонша й дуже складна структура ока, що виконує його світлосприймаючу функцію. Тому захворювання сітківки завжди призводять до зниження зору.

Патологічні зміни в сітківці можуть бути запального, дистрофічного, судинного та дегенеративного характеру. Вони можуть носити як вроджений, так і набутий характер.

Оскільки сітківка є нервовим елементом ока, то захворювання часто завершуються невиправною втратою зору. Тому дуже важливо вчасно виявити захворювання, правильно поставити діагноз і своєчасно розпочати його лікування.

При короткозорості, коли око має більші, ніж в нормі розміри, виникає дефіцит кровообігу та харчування сітківки, що проявляється в появі на периферії сітківки зон її стоншування (периферична дегенерація сітківки). Згодом у місцях стоншення можуть утворитися мікроскопічні отвори, що може призвести до відшарування сітківки та термінової операції.

Поява периферичної дегенерації сітківки, як правило, не відчувається пацієнтами, зір не погіршується. Іноді короткозорі люди звертаються до лікаря зі скаргами на появу яскравих відблисків і «блискавок» в периферичній частині поля зору. Але частіше периферична дегенерація сітківки виявляється при профілактичному огляді короткозорих людей під час підбору окулярів або лінз.

Периферична дегенерація сітківки лікується за допомогою її лазерного зміцнення.

Часто сітківка страждає при цукровому діабеті. Порушення проникності судинних стінок, хронічний дефіцит кровообігу, кисневого постачання, затримка продуктів окислення і вільних радикалів в тканинах призводить до розвитку діабетичних змін на очному дні. Спочатку в сітківці з'являються найдрібніші новостворені судини, крововиливи, випотівання рідкої частини крові і освіти ексудатів, набряк в макулярної області (центральної області сітківки, що відповідає за гостроту зору). Розвивається діабетична ретинопатія, яка призводить до стійкого і значного зниження зору. На більш пізніх стадіях захворювання можуть відбуватися великі крововиливи з новостворених ламких судин, розростання проліферативної тканини, відшарування сітківки.

Пацієнти з цукровим діабетом повинні регулярно обстежуватися в офтальмолога, проводити профілактичне медикаментозне зміцнювальний лікування судин, сітківки та при перших проявах діабетичної ретинопатії обговорити питання про необхідність лазерного лікування сітківки.

Серед вікових захворювань сітківки найчастіше зустрічається макулодистрофія. Розвивається дане захворювання у старшому віці, частіше у людей з атеросклерозом, гіпертонією, можлива спадкова схильність.

Захворювання розвивається досить повільно і проявляється в поступовому погіршенні центрального зору, появі викривлення предметів, а в подальшому плями за оком. У далеко зайшли стадіях захворювання зір знижено настільки, що це не дає можливості вести звичайний спосіб життя, читати, дивитися телевізор, самостійно пересуватися на вулиці.

Макулодистрофія погано лікується, проте на ранніх стадіях захворювання може бути зупинено з допомогою проведення регулярних курсів медикаментозного лікування, а в деяких випадках — лазерного лікування.